Универзитетскиот спортски и културен центар, под посебни ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип и оваа година преку ...
Студентите на додипломски и постдипломски студии имаат одлична
Мајкрософт организира Инфо сесија за една од најкорисните ...
40 студенти од повисоките години на Факултетот за медицински ...
Спортскиот и културен центар при УГД организира вебинар на тема

Уметност

Во конкуренција на 78 уметници од 20 земји, скулпторот Никола Смилков, професор на Универзитетот „Гоце Делчев“…
Во текот на јуни студентите и професорите од класите по флејта, соло пеење, кларинет, пијано, виолина,…
Уште еден успешен настап на дуо „Грациозо“, кое е во состав: д-р Невенка Дуковска (пијано), вонреден…
„Формирањето на Џез-одделот на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип е од есенцијално значење за развојот на…
Професори и студенти од Музичката академија на Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе учествуваат на четвртото издание на…
Во просториите на Француската алијанса во Сплит, во организација на Хрватско-француското здружение и Министерството за култура…
Страница 1 од 29

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…