Универзитетското студентско собрание на УГД во соработка со ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип во соработка со Мајкрософт ...
Почитувани студенти на УГД, Пандемијата ни ја ограничи можноста
Студентите од Технолошко-техничкиот факултет под менторство на
Неколку студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ изминатиот ...
Студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе имаат можност да ...

Уметност

Во рамките на манифестацијата „Штипско културно лето“, на 9. Јули 2018 година, во Мултимедијалниот центар „Киро…
„Биди и ти дел од високата мода“ беше насловена изложбата со креации на студентите од Технолошко-техничкиот…
Во четврток 7 јуни со почеток во 17 ч. во концертната сала на Музичката академија при…
Ликовната академија, студиската програма Архитектура и дизајн во рамките на Технолошко-техничкиот факултет и Музичката академија ја…
Oд 14 април до 19 мај во просториите на галеријата Прима центер во Берлин, Германија, се…
Ликовната академија, студиската програма Архитектура и дизајн во рамките на Технолошко-техничкиот факултет и Музичката академија утре…
Страница 7 од 27

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…