Со просек 9,8, Григориј Ангов бил студент со највисок просек во
Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...
Универзитетското студентско собрание на УГД во соработка со ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип во соработка со Мајкрософт ...
Почитувани студенти на УГД, Пандемијата ни ја ограничи можноста
Студентите од Технолошко-техничкиот факултет под менторство на

Наука

Во Кина ќе се гради најголемата лабораторија за клонирање во светот, во која ќе се вложат…
Многумина од луѓето се „плашат“ од процесираната храна и од листата на состојки што ги пишува…
Секоја зима речиси секаде каде што има големи температурни промени има голем раст на респираторните инфекции.…
Идејата да се фотографира микроскопската структура на човечките солзи е на фотографката Рози-Лин Фишер, која вели…
Во јули годинава сондата „Нови хоризонти“ ја истражуваше планетата Плутон, дел од обработените фотографии снимени со…
Сите сме имале моменти на јавно засрамување, било да е поради некаков непромислен или „глуп“ разговор,…
Да се јаде хамбургери и слатки работи и да се пијат газирани пијалаци секако не е…
Страница 43 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…