Со просек 9,8, Григориј Ангов бил студент со највисок просек во
Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...
Универзитетското студентско собрание на УГД во соработка со ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип во соработка со Мајкрософт ...
Почитувани студенти на УГД, Пандемијата ни ја ограничи можноста
Студентите од Технолошко-техничкиот факултет под менторство на

Наука

Подгответе се за неверојатното. Астрофизичар вели дека е можно да е најден доказ дека има алтернативен…
Индискиот орбитер, кој пред две години беше лансиран на Марс, во јули годинава испрати неверојатни 3Д…
Од нашето време речиси 90% трошиме во затворени простории, каде што градежните материјали и средствата за…
Мажите, исто така, имаат хормонален циклус. Нивото на тестостерон го доживува врвот во утринските часови, веднаш…
Конечно, имаме можност да го видиме Сонцето без опасност да го оштетиме видот. НАСА објави 30-минутна…
Руската вселенска агенција „Роскосмос“ ја најави својата стратегија за освојување на Месечината.
Најзначајните имиња од светот на науката чии откритија го обликуваа светот се познати и по невообичаените…
Страница 45 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…