Со просек 9,8, Григориј Ангов бил студент со највисок просек во
Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...
Универзитетското студентско собрание на УГД во соработка со ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип во соработка со Мајкрософт ...
Почитувани студенти на УГД, Пандемијата ни ја ограничи можноста
Студентите од Технолошко-техничкиот факултет под менторство на

Наука

1. 46 билион пиксели за 100 билиони ѕвезди Оваа слика е само еден мал дел од…
Кога зборуваме за психопати, најчесто мислиме на сериски убијци кои се кријат во мали темни улици.…
Мозокот сочинува околу 1/50 од нашата телесна тежина, но троши околу 1/5 од кислородот што го…
Филмот „Марсовецот“ кој деновиве се прикажува низ целиот свет поттикна низа дебати во јавноста за неговата…
Нобеловата награда од областа на медицината и физиологијата годинава им припадна на истражувачкиот тим Вилијам Кемпел…
Да се види миграцијата на животните во природата е навистина посебно и фасцинантно искуство. Секоја година…
Марс ја воодушевувал човечката цивилизација уште од времето на Египќаните кога посматрајќи го небото забележале изразенa…
Страница 47 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…