Универзитетското студентско собрание на УГД во соработка со ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип во соработка со Мајкрософт ...
Почитувани студенти на УГД, Пандемијата ни ја ограничи можноста
Студентите од Технолошко-техничкиот факултет под менторство на
Неколку студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ изминатиот ...
Студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе имаат можност да ...

Уметност

Универзитетот „Гоце Делчев“, преку Ликовната академија, Музичката академија и Правниот факултет, го организира настанот „Не е…
Филолошкиот факултет во Штип го објави четвртиот број од меѓународното научно списание „Палимпсест“ во печатена и…
Џез одделот при Музичката академија – УГД, Штип, активно учествува во реализацијата на Интернационалниот џез фестивал…
Ликовната академија и Факултетот за образовни науки при Универзитетот „Гоце Делчев“ организираа изложба „Градот Баргала, преку…
Фестивалот „Денови на македонска музика“ е најголемиот саем на македонското музичко творештво и вистински промотор на…
Правниот факултет при УГД по петти пат организира Меѓународна научна конференција со наслов „Општествените промени во…
Страница 9 од 27

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…