Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип и оваа година преку ...
Студентите на додипломски и постдипломски студии имаат одлична
Мајкрософт организира Инфо сесија за една од најкорисните ...
40 студенти од повисоките години на Факултетот за медицински ...
Спортскиот и културен центар при УГД организира вебинар на тема
Традиционално, по деветти пат, во пресрет на патрониот празник

Наука

Правниот факултет на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип по седми пат ја организира Меѓународната научна конференција…
Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип на 3 и 4 септември 2020 година по…
Факултетот за медицински науки и Универзитетот „Гоце Делчев“ Штип се стекнаа со стручњак во областа на…
На Инфо денот, организиран во Пробиштип, тимот што го спроведува проектот „Биоотпад“ ги презентираше резултатите постигнати…
Реномираната холандска издавачка куќа ИОС Прес, како издание во серија-Е од Програмата за наука за мир…
Професори од Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип, како претставници на Универзитетскиот спортски и културен центар на…
Со цел почитување на мерките за заштита и спречување на ширење на корона вирусот, наместо претходно…
Страница 3 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…